Jak najlepiej wykorzystać brazylijskie wakacje

Nawet przy 8,5 milionach kilometrów kwadratowych powierzchni, ten południowoamerykański gigant nie musi być przytłaczający. Podróżuj z nami, a pokażemy ci wspaniałe ikony Brazylii i mniej znane (ale nie mniej fascynujące) ciekawostki, bez względu na to, czy interesuje cię plan podróży, czy też maszerujesz w rytm własnej samby. Od złotych plaż, gdzie koktajle płyną, po tętniące życiem lasy deszczowe, gdzie króluje dzika przyroda, oto pięć kluczowych regionów, które warto wpisać na swoją listę życzeń.

RIO DE JANEIRO

Leniwy latynoski luz to domyślne ustawienie w Rio de Janeiro. Leniwe dni mijają przy koktajlu Caipirinha i obserwowaniu ludzi na kultowej plaży Copacabana, podczas gdy wycieczki do legendarnych miejsc, takich jak Sugarloaf Mountain i Chrystus Odkupiciel, przekraczają nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

SĂO PAULO

Nowy, bezpośredni lot do São Paulo będzie dla Ciebie bramą do Ameryki Południowej. To, gdzie spędzisz wakacje, zależy od Ciebie, ale dzięki sztuce ulicznej, znanej na całym świecie scenie kulinarnej i kolonialnej architekturze, to tętniące życiem miasto jest warte poznania.

WODOSPAD IGUASSU

Spowity mgłą i spowity tęczą, największy na świecie wodospad pędzi przez dżungle Południowej Brazylii. Rób zdjęcia z platform widokowych, wdychaj mgiełkę z łodzi lub wybierz się na lot helikopterem, aby podziwiać ten wodny świat z góry.

MANAUS

Manaus jest idealną bazą wypadową do brazylijskich lasów deszczowych. Poznaj stolicę stanu Amazonas, zanim wyruszysz do szmaragdowego świata różowych delfinów i szkarłatnych ostryg. Spróbuj swoich sił w łowieniu piranii, odwiedź wioskę plemienną i zatrzymaj się w spokojnym domku nad brzegiem Amazonki.

PANTANAL

Spójrz na tropikalne mokradła Pantanal z lotu ptaka, a będziesz oszołomiony pozornie niekończącym się krajobrazem. Ale najlepszy punkt widokowy znajduje się na ziemi, gdzie spektakularny wachlarz gatunków sprawia, że ta rozległa południowoamerykańska dzicz jest najlepszym miejscem na safari poza Afryką.