Podróż po zamknięciu? Wszystko, co musisz wiedzieć o swoim pobycie w hotelu

Wiemy, że wraz z nadejściem cieplejszej pogody i wznowieniem podróży, wakacje są również w Twojej głowie! I chociaż podróżowanie i pobyt w hotelach mogą wyglądać nieco inaczej niż pamiętasz, gwarantujemy, że będziesz się świetnie bawić. W rzeczywistości hotele spędziły miesiące na opracowywaniu protokołów i zasad, aby upewnić się, że są w stanie powitać gości z powrotem w sposób bezpieczny dla Covid. A wszystko to bez uszczerbku dla wspaniałych wakacyjnych doświadczeń.

Czego można oczekiwać od bezpiecznego hotelu Covid?

1. Przed wizytą

Hotel może się z Państwem skontaktować z wyprzedzeniem. Będzie to obejmować porady dotyczące nowych procedur, które będą obowiązywać podczas pobytu, ale także najnowsze ograniczenia i wytyczne dotyczące koronawirusa w kraju lub regionie, który odwiedzisz. Dzięki temu nie będzie żadnych niespodzianek po przyjeździe.

Upewnij się, że nie zapomniałeś spakować maseczek na twarz. Będą one prawdopodobnie obowiązkowe w częściach wspólnych hotelu.

2. Ciepłe, ale bezpieczne powitanie

W hotelu mogą Cię przywitać znaczniki i strzałki dystansujące, aby zapewnić ludziom możliwość bezpiecznego zameldowania się i poruszania się po lobby (i innych wspólnych przestrzeniach). Spodziewaj się środków do dezynfekcji rąk, plastikowych parawanów oddzielających i procesu meldowania z dużo mniejszą ilością papierkowej roboty niż zwykle. We wszystkich hotelach należy spodziewać się zmniejszonej ilości miejsc w restauracjach, na basenach i w spa, aby zagwarantować gościom możliwość korzystania z tych obiektów w sposób zdystansowany społecznie.

Niektóre hotele poinformowały nas, że zainwestowały nawet w nowe technologie, takie jak klucze do pokoi w urządzeniu mobilnym lub na opasce na rękę.

3. Ulepszone procedury sprzątania

Możesz oczekiwać, że hotele zrobią wszystko, aby upewnić się, że twoje pokoje zostały całkowicie zdezynfekowane. Hotele będą prawdopodobnie wyposażone w stacje dezynfekujące i możesz zauważyć o wiele więcej pracowników sprzątających niż zwykle, którzy zapewniają, że powierzchnie zostały wytarte i wysterylizowane.

4. Bezpieczny relaks w spa

Jeśli masz nadzieję, że nadal masz miłą rekonwalescencję w spa… masz szczęście! Spa w większości naszych hoteli prawdopodobnie pozostaną otwarte, ale z zachowaniem ścisłych protokołów rezerwacji, aby utrzymać bezpieczną pojemność. Na terenie ośrodków spa i wellness można również zauważyć znaczniki wskazujące bezpieczne odległości społeczne. Niektóre zabiegi, takie jak masaże czy zabiegi na twarz, mogą wymagać dostosowania, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i personelowi spa/centrum odnowy biologicznej.

5. Baseny i plaże – prawie jak zwykle!

Wspaniałą wiadomością dla tych z Was, którzy mają nadzieję na wypoczynek w promieniach słońca i kąpiel jest to, że baseny i plaże prawdopodobnie pozostaną otwarte jak zwykle. Aby zapewnić bezpieczne korzystanie z basenów i plaż, wprowadzone zostaną pewne nowe protokoły. Takie jak leżaki utrzymywane w bezpiecznej odległości i wymagane użycie ręczników na leżaku.

6. Kolacja i drinki… ale może na razie bez tańca

Restauracje i bary prawdopodobnie pozostaną otwarte, ale z zastosowaniem środków dystansu społecznego. Niektóre hotele będą całkowicie bezgotówkowe, aby skrócić interakcję twarzą w twarz między personelem a gośćmi i zmniejszyć prawdopodobieństwo kontaktu fizycznego.

Bufety typu „wszystko, co można zjeść” mogą być również nieco inne. W niektórych hotelach kelnerzy będą podawać jedzenie w bufetach, podczas gdy inne hotele zdecydują się na bufety w stylu „marketowym”, gdzie goście będą mogli wybierać indywidualnie pakowane produkty, a następnie zamawiać je z karty.

Spodziewaj się, że bary hotelowe będą mniej zatłoczone, ponieważ hotele będą egzekwować zasady dotyczące pojemności, aby upewnić się, że nie jest w nich zbyt tłoczno. Większość barów będzie prawdopodobnie oferowała wyłącznie obsługę przy stolikach i będzie stosowała środki dystansu społecznego.